Pomalý růst ochlupení

Snížený růst ochlupení, hypotrichóza

Sekundární ochlupení, které se na našem těle začíná objevovat v průběhu pohlavního dospívání, je regulováno pohlavními hormony (u žen estrogeny a progesteronem, u mužů androgeny a testosteronem). Ochlupení se začíná objevovat spolu s příchodem puberty, avšak růst vousů a hrudního ochlupení pokračuje u mužů až do dospělosti.

Za snížený růst ochlupení může nedostatek pohlavních hormonů, což může souviset i s malým vývojem pohlavních žláz a znaků. Tyto hormonální nevyváženosti může vyvolat porucha chemické syntézy nebo mohou být dány dědičností. Turnerovův syndrom u žen, stejně jako Klinefertův syndrom u mužů se projevuje právě sníženým ochlupením i sekundárními pohlavními znaky. Na vině je v tomto případě genetika, a ačkoliv příčinu odstranit nelze, příznaky zmírníme hormonální léčbou.

Jestliže je porušena syntéza pohlavních hormonů, je dodání hormonů velmi efektivní, a proto se při výše uvedených příznacích co nejdříve obraťte na svého lékaře. Hormonální nerovnováha může navíc totiž zapříčiňovat změny ve vnitřním fungování organismu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události