Pomalý růst nehtů

Nehty patří mezi okrajové části těla, a právě proto se na nich velmi brzo projeví, že našemu organismu chybí důležité živiny a vitaminy. Neboť to jsou právě nehty, stejně jako například vlasy, jež se bez živin obejdou lépe než důležité orgány. Za pomalý růst nehtů tak většinou může málo kolagenu, vápníku či vitaminu C nebo A, stejně jako dlouhodobý stres.

Na vině může být rovněž porucha funkce štítné žlázy neboli hypotyreóza. Při ní dochází k celkovému zpomalení metabolismu, což můžeme poznat i podle malé chuti k jídlu, zpomalených reakcí či podle pocitu chladu.

Nehty jsou deriváty kůže, a proto bude jejich stav srovnatelný se stavem kůže. Důležité je pravidelně používat vyživující krémy, které naši pokožku hydratují, aby nebyla zbytečně suchá, i dodat našemu organismu dostatek minerálů a vitaminů. Prospějeme tím nejenom našim nehtům, ale rovněž i vlasům. Jestliže se ani pravidelnou konzumací potravinových doplňku stav nehtů nezmění, na vině zřejmě budou metabolické poruchy. V tom případě je potřeba se co nejdříve obrátit na lékaře, který pomocí vyšetření odhalí příčinu a doporučí další postup.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události