Pocit tlaku v mandlích

V mandlích jako nakupeninách lymfatické tkáně probíhají nejrůznější reakce organismu, jako je boj proti mikrobům, virům a dalším škodlivým částicím. Proto jsou umístněny u vstupu do organismu, neboť právě zde je kontrolována přijímaná potrava a vzduch a případně zahájen obranný boj. Zbytněné krční mandle tak značí obrannou reakci proti infekci. Dochází zde k rozmnožení imunitních buněk neboli lymfocytů, které brání náš organismus při napadení.

Jestliže pociťujeme tlak na mandlích, signalizuje to, že zde právě probíhá reakce imunity a boj proti nákaze. Ta může být bakteriálního původu (angína, spála), ale i virového (chřipka). Spolu s tlakem na mandlích lze pozorovat i další symptomy nemoci, jako bývá například kašel, teplota či zánět horních cest dýchacích. Je vhodné obrátit se na praktického doktora, který pomocí krčního výtěru zjistí příčinu a doporučí další postup. Na bakteriální onemocnění zabírají antibiotika, zatímco u virových onemocnění (chřipka, virózy) se léčí pouze projevy nemoci.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události