Pocit nedokonalého vymočení

Pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře

Jestliže pociťujeme nemožnost úplně se vyprázdnit, na vině budou překážky v dolních močových cestách, které nám brání v odtoku moči z močového měchýře. Poznat to můžeme i podle dalších vyprazdňovacích příznaků dolních močových cest, jako slabý a pomalý proud moči, opožděný začátek močení, prodloužené močení, obtížné a namáhavé močení, kdy musí postižený tlačit, přerušované močení, odkapávání moči po mikci (termální dribbling) či pocit nedokonalého vymočení.

Při těchto příznacích zůstává určitá část moči v močovém měchýři, jež nedokáže překonat překážku, což způsobí to, že postižený musí často chodit na toaletu. Ve většině případů bývá na vině u mužů zbytnělá prostata. Doporučujeme navštívit urologa, který na základě vyšetření navrhne další postup.

Zajímá Vás více? Pokračujte také na informačním webu musimcasto.cz

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události