Pocit horka

Návaly horka

Hormony, nervy a další mechanismy ovlivňují tepelný stav našeho organismu a regulují výdej i využívání tepla. Při menopauze, která je charakteristická kolísavou hladinou ženských hormonů, se tak typicky objevují návaly horka. Utlumit je můžete přírodními přípravky či hormony, jež vám předepíše lékař.

Za pocity horka může v některých případech i porucha funkce štítné žlázy, neboť právě její hormony regulují metabolismus. Je proto důležité obrátit se na lékaře, který prostřednictvím vyšetření zjistí příčinu náhlých pocitů horka a doporučí další postup.

Na vině mohou být také hormony, respektive nesprávné fungování některé žlázy, jež je produkuje. Jindy jde pouze o příznak stresové reakce a na návaly horka má tudíž vliv i psychika. Konkrétní příčinu vašich obtíží může odhalit pouze lékař. Navštivte proto nejprve svého praktického doktora, který vám následně doporučí i endokrinologické vyšetření. Ve většině případů nejde o závažnou nemoc, ale pokud by se měly pocity horka opakovat, je důležité zjistit příčinu, a předejít tak vážným zdravotním komplikacím.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události