Píchání v uchu

Tyto projevy se objevují nejčastěji v dětském věku a pociťovány jsou buď jako prudké píchání uvnitř ucha, nebo jako bolest vystřelující do okolí ucha. Na vině bývá nejčastěji zánět středního ucha, postihující hlavně děti, neboť Eustachova trubice, která spojuje nosohltan a střední ucho, je ještě krátká, široká a vytváří prostor pro přechod zánětu z nosohltanu do středního ucha. Někdy se však zánět středního ucha objeví i u dospělých, avšak průběh již bývá těžší.

Jestliže dítě trpí velmi silnou a intenzivní bolestí v uchu, která nastoupí hlavně v noci, je nutné se dopravit na pohotovost. Lékaři propíchnou bubínek, čímž se uvolní zánětlivé ložisko, a bolest tak ustupuje.

Léčba

V případě dospělého pacienta je na zvážení, jak moc je bolest intenzivní. V případech, kdy není vyvolána zánětem, pomůže i studený obklad a podle tradice lidového léčitelství zabírá rovněž cibule a česnek. Proti této radě však lékaři protestují, neboť podle nich může zelenina vložená do zevního zvukovodu zde uvíznout. Vždy je tak vhodné obrátit se na doktora, který vyšetřením ucha odhalí příčinu píchání v uchu a bolesti.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události