Pergamenová kůže

Takto označujeme kůži, která se vlivem špatné výživy stává suchou, chladnou a tenčí, je bez ochlupení a svojí podobou připomíná pergamen.

Objevuje se na bércích u pacientů s žilní nedostatečností dolních končetin (křečové žíly) v rámci varikózního ekzému. Ten se objevuje kolem kotníků a poznáme ho podle hnědé barvy, již způsobuje vyšší ukládání krevního barviva. Ekzém se objevuje při hromadění krve v žilách v případě, že krev nemůže kvůli nedostatečnosti žil obíhat. Hrozit může i bércový vřed a součástí léčby bývají vyživovací krémy, ale především léčba křečových žil. Na ně pomáhají kompresní punčochy, léky působící příznivě na žilní stěnu nebo chirurgický zákrok. Vhodný postup vám vždy doporučí váš lékař.

Jestliže je pergamenová kůže vyvolána jiným onemocněním, navštivte svého dermatologa, který vám doporučí další postup.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události