Otok varlat

Nateklá varlata, zduření varlat

Jestliže na sobě muž zpozoruje nateklá varlata, je nutné se ihned vypravit za lékařem, neboť otok mohly způsobit vážné choroby.

Především u chlapců, ale i některých mužů dochází k torzu varlete, jež se projevuje především po ránu velmi intenzivní bolestí a otokem varlete. Může za to rotace varlete a následně zaškrcení přívodných cév. Je nutné okamžitě zavolat doktora a podstoupit chirurgický zákrok, a to do 6 hodin od objevení prvních příznaků. Pokud se tak nestane, varle odumře.

Častou příčinou je rovněž zánět varlete, který se projevuje bolestí, nateklostí a zarudnutím varlete. Je-li zánět bakteriálního původu, jsou nasazena antibiotika. Otok varle mohou vyvolat i nádory, v tom případě se velikost varlete zvětšuje postupně, ačkoliv někdy dojde i k náhlému projevu vinou krvácení v nádoru. Nádory se často vyskytují i u mladých mužů a zcela zásadní je jejich včasné podchycení, neboť pak se dají úplně vyléčit.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události