Nutkavé a opakované ranní defekace

Ranní debakly

Pokud vás trápí opakované ranní vyprazdňování, lze hovořit o tzv. ranních debaklech. Konzistence stolice může být tuhá, ale také vodnatá až řídká a signalizuje to dráždivý tračník.

Nutkavá ranní defekace může vést dokonce až tak daleko, že mnozí pacienti musí navštívit toaletu cestou do práce hned několikrát, neboť nutkavý pocit nelze nijak eliminovat.

Dráždivý tračník není žádné vážné onemocnění, bohužel je však spojen s dlouhodobými nepříjemnostmi, neboť tato regulační porucha činnosti tlustého střeva reaguje na různé podněty. Doporučujeme vám obrátit se na lékaře, který vám může předepsat psychofarmaka i léky tlumící střevní pohyblivost (tzv. motilitu).

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události