Nespokojenost se sebou

Vlivem přepracovanosti, nedostatkem času pro sebe, zklamáním v práci či doma a dalšími faktory zažívá každý z nás čas od času pocity nespokojenosti.

V takových chvílích nám může pomoci, když se pokusíme najít příčinu oné nespokojenosti a následně ji eliminujeme. Je důležité zabývat se svými pocity, neboť prostřednictvím sebeexplorace se nám všechny problémy v našem životě řeší snadněji. Na škodu není ani cílevědomá práce, vyhrazení si dostatku času na sebe i nejbližší okolo nás.

Jestliže však naše nespokojenost trvá již dlouho dobu nebo se dokonce prohlubuje, může signalizovat depresi. Takovou situaci není radno podceňovat, neboť některé lidi dovede až k sebevraždě. Vyskytnout se může rovněž i burn out syndrom neboli syndrom vyhoření, který napadá nejvíce lékaře a může být nebezpečný. Je charakterizován kolapsem psychických sil, nespokojeností s vlastním životem, cynismem či nezájmem o okolí a koníčky.

Tyto silné a dlouhodobé pocity nespokojenosti vám pomůže vyřešit klinický psycholog, proto je vhodné se na něj obrátit co nejdřív. V žádném případě nelze doporučit samoléčbu alkoholem či drogami, neboť tím se postižený dostává do ještě větších problémů!

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události