Nepravidelná srdeční činnost

Arytmie

Na řízení srdce se podílejí nervy, které k němu přicházejí, a převažují spíše signály parasympatického systému, jenž činnost srdce především tlumí. Roli hrají také specializované buňky, které vytvářejí signály k srdečnímu svalu a navíc je distribuují po celém srdci.

I zdraví lidé mohou někdy nepravidelnostmi v rytmu srdce trpět, většinou se objevují ve formě stahů navíc neboli extrasystoly. Často je však vůbec nevnímáme, jen citlivější osoby je popisují jako přeskočení srdce. Vzhledem k celkovému množství stahů, které srdce za celý život vykoná, je však malá nepravidelnost více než pochopitelná.

Labilní osoby mohou při emočních napětí pociťovat také zrychlení srdeční činnosti. Ve formě „záchvatů“ je popisována paroxysmální tachykardie, jejíž vznik se, stejně jako konec, objeví náhle a trvání je maximálně v řádu desítek vteřin. Může za ně selhání mechanismů, které počet stahů srdce regulují. Pokud však tyto záchvaty netrvají dlouhodobě nebo neomezují člověka v jeho každodenní činnosti, není třeba panikařit.

Srdeční nepravidelnost je nazývána jako arytmie a pacienti ji popisují jako bušení srdce, přeskakování či krátkodobé zastavení srdce. Doporučujeme vám vyhledat praktického lékaře, který vás pravděpodobně pošle na EKG vyšetření a za kardiologem. Zkuste si zapamatovat rytmickou nepravidelnost a případně ji i vyťukejte doktorovi prstem.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1sylviekovacova@seznam.cz7. 10. 2017 17:50:44
Dobry den pane doktore .Muj manzel je ve vykonu.trestu jako odsouzeny ve veznici Jirice Lysa nad labem . Vloni mu bylo diagnostilovano neco v krku spis nador na mandlich . Ted by mel podstoupit operaci odstraneni mandli a nadoru v krku . je obednany uz na operaci . Mam obavy muzete mi poskytnot vice informacich . Ohledne zdravotniho stavu .a jak se to bude dale lecit jestli ve veznici nebo mu doporucite domaci leceni . A kde bude probihat operace . Mame obavy s detma . Moc dekuji spozdravem pani Sylvie . Marek Kovac 18.2.1975 P.O.Box 8/68 veznice Jirice Lysa nad labem . Muj email sylviekovacova@seznam.cz

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události