Nemožnost rychle se vymočit

Při problémech s močením bývají na vině většinou choroby močových cest nebo k nim přidaných orgánů. Zatímco u žen jsou nejčastěji zapříčiněny zánětem močových cest, u mužů pak zbytnělou prostatou.

Týká se především mužů nad 60 let věku a projevuje se úzkým proudem moči, problémy se začátkem močení či pouhým odkapáváním moči. U zbytnělé prostaty je totiž zúžen průsvit močové trubice, čímž je mužům kvůli tlaku močení znesnadněno, navíc hrozí bakteriální infekce. Proto je vhodné navštívit lékaře, který navíc vyloučí zhoubné či benigní nádory a doporučí, jak dále postupovat. V některých případech může být řešením chirurgický zákrok.

Jestliže trápí potíže s močením ženy, jde patrně o zánět močových cest. Močová trubice ženy je totiž kratší, a tím pádem i citlivější na mikroorganismy. Mezi příznaky zánětu patří pálení, řezání a bolestivé močení, stejně jako časté močení, neboť je vždy vyloučeno jen malé množství moči. Je nutné navštívit doktora, který vám pravděpodobně předepíše antibiotika.

Nejlepší prevencí je pak dostatečně pít, neboť pak moč častěji odchází, čímž mají bakterie menší šanci. Účinnost nejrůznějších potravinových doplňků či urologických čajů nebyla potvrzena, ale faktem je, že mají diuretický účinek, díky kterému jsou močové cesty alespoň pročišťovány.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události