Nedostatečná lubrikace

Nedostatečné zvlhčení

Nedostatečná lubrikace souvisí s mechanickým odíráním pochvy při pohlavním styku, a může tak ženám celý akt lásky značně znepříjemňovat. Na vině může být nedostatek vzrušení neboli ženina psychika, avšak u některých žen není míra vzrušení spojena se zvlhčením. Tak trápí některé ženy nedostatečná lubrikace, i přestože vzrušené jsou, jiné ženy zase i bez vzrušení těmito problémy netrpí.

Tyto obtíže mohou mít na svědomí také některé léky či hormonální antikoncepce, a pokud tak pozorujete nedostatečné zvlhčení v souvislosti s nasazením určitého léku, poraďte se se svým ženským lékařem. Nedostatečné zvlhčení se vyskytuje rovněž u žen v menopauze, v tom případě většinou gynekolog nasadí hormony.

Účinným řešením je používání lubrikačního gelu, který zamezí mechanickému odírání a bolesti, stejně jako usnadní vniknutí do pochvy. Snižuje také stres, který mohou ženy kvůli problémům s poševní sekrecí pociťovat, čímž se v průběhu pohlavního styku obnoví přirozená lubrikace. Příčinu nedostatečné lubrikace však neléčí, a proto je vždy vhodné poradit se s ženským lékařem. Ten může za pomoci vyšetření odhalit příčinu a doporučit další postup.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události