Naléhavé močení

Imperativní močení, imperativní mikce, močová urgence, naléhavá potřeba se ihned vymočit

V případě naléhavého močení musí postižený okamžitě vyhledat toaletu, neboť by mohlo dojít k pomočení. Naléhavé močení se objeví neočekávané a je neoddalitelné. Na vině pak bývá porucha nervového systému, zatímco vylučovací ústrojí je v pořádku.

Je-li porucha nad míšním centrem močení, jde o tzv. spastickou poruchu močení, při níž je zvýšen tonus. Iritabilita močového detrusoru vyvolává nutkání na močení i v případě, že močový měchýř není ani zdaleka plný. Tyto příznaky jsou velmi zatěžující a zasahují do každodenních činností pacienta, i proto je potřeba co nejdříve vyhledat lékaře. Postižený sám si totiž naordinovat léčbu nemůže.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události