Nadměrné krvácení při menstruaci

Velké menstruační krvácení, hypermenorea

Nad příliš intenzivním menstruačním krvácením by žena nikdy neměla mávnout rukou, neboť příčin může být mnoho. V porovnání s normálním stavem u dané ženy se za nadměrné krvácení považuje to, na které nestačí běžné tampony či vložky nebo ve své nejintenzivnější fázi trvá více než 5 dní. Je nutné obrátit se na ženského lékaře.

Jestliže toto krvácení signalizuje časný potrat, dostaví se obvykle o trochu později a je silnější, ale mnohdy žena ani nepozná, že byla těhotná a došlo k časnému potratu. Na vině může být také endometrióza neboli stav, ve kterém buňky sliznice dělohy migrují na jiné místo, například do vaječníků nebo břišní dutiny. Ta je řešena hormonální léčbou nebo laserovým zákrokem. Krvácení může být zapříčiněno i myomy, což je děložní nezhoubný nádor, který je ve většině případů odstraněn chirurgickým zákonem.

V případě, že se silná menstruace objevuje dlouhodobě, může pomoci nasazení hormonální antikoncepce, jež dokáže menstruační cyklus stabilizovat a zmírnit. Ojedinělé a silné krvácení, které je doprovázeno bolestmi, ihned konzultujte se svým ženským lékařem.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události