Malé menstruační krvácení

Zmenšené krvácení při menstruaci, hypomenorea

Velmi slabé či krátké krvácení při menstruaci se u žen vyskytuje poměrně často a příčiny mohou být různé. Krvácení se totiž odvíjí nejen od hladiny hormonů v organismu, ale také od psychické pohody či celkového metabolismu. U mnoho žen dochází po začátku užívání hormonální antikoncepce ke zpravidelnění, zkrácení i zeslabení menstruačního krvácení. Je to proto, že na děložní sliznici nedochází vlivem hormonů k tak velkým změnám, její nárůst je menší, a tak i krvácení, respektive její odlupování, je slabší.

Hormonální nerovnováhu u žen vyvolává také stres či metabolické vlivy, a proto může být slabší krvácení při menstruaci známkou dlouhodobého stresu či špatné životosprávy, na níž se podílí i spánek a složení jídelníčku. Ztratí-li žena mnoho kilogramů ze své tělesné hmotnosti kvůli dietě nebo je ohrožena anorexií, bývá menstruace nepravidelné a slabá.

Většina žen, které užívají hormonální antikoncepci, menstruují zhruba 3 až 5 dní v každém menstruačním cyklu. Jestliže se počet dní při krvácení výrazně zvýší či sníží, aniž by žena začala užívat hormonální antikoncepci, doporučujeme vám se obrátit na ženského lékaře. Může totiž jít o hormonální poruchu či poruchu sliznice dělohy.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události