Lžičkovité nehty

Miskovité či prohloubené nehty, nehty konkávního tvaru, koilonychie

Jako prohloubené označujeme ty nehty, jejichž konec směřuje nahoru a povrch není oblý, nýbrž nálevkovitý, a to až do té míry, že by se na něm udržela vodní kapka. Jestliže mají vaše nehty takovýto tvar, trápí vás nedostatek železa. Dodat ho můžete svému tělu v potravinách, jako jsou vnitřnosti, například játra, ale obsahuje ho také některá zelenina.

Tvar nehtu se také může změnit pod vlivem deformace nehtového lůžka. K tomu může dojít při různých zraněních a nehet pak vyroste poškozený. Za změny tvaru či povrchu nehtů mohou i různé mykózy, při kterých působí píseň pod nehtem na nehtové lůžko. Není to žádná vážná nemoc, jako spíše kosmetická záležitost, ale u plísně vždy hrozí, že se rozšíří i do dalších částí těla, jako je kůže, sliznice úst či pochva.

Lžičkovité nehty jednoduše vyřešíte návštěvou kožního lékaře. Ten vám buď navrhne přípravky s vitaminy či potravinové doplňky, nebo vám doporučí vhodnou léčbu na plíseň.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události