Lámavé vlasy

Vlasy, zvláště ty delší, jsou citlivé na vnější i vnitřní poškození. Z těch vnějších může lámání a vysušování způsobit pravidelné fénování, kartáčování i barvení vlasů, a proto je nutné používat přípravky zaměřené na vlasovou výživu. Vnitřní poškození pak zapříčiňuje nedostatek živin, vitaminů či minerálů. Pro náš organismus jsou totiž vlasy méně potřebné než jiné části těla a orgány, takže je tělo snadněji „obětuje“. Podobně je tomu i u nehtů. Vlasy vyrůstají z vlasové pokožky, a pokud je poškozena i pokožka, budou mít problémy rovněž vlasy.

Pro syntézu kolagenu je potřeba našim vlasům dodávat vitamin C, zatímco vitamin A potřebují zase kvůli správné funkci mazových žlázek i celkové kondici vlasů. Vitamin B působí na obnovu tkání a vitamin E zajišťuje vyživování pokožky. Za lámání vlasů pak může kromě nedostatku těchto vitaminů i kouření či stres. Toxiny z metabolismu se totiž ukládají právě tady, kde mohou tělu co nejméně uškodit.

Pokud lámání vlasů či nehtů doprovázejí další metabolické příznaky, signalizuje to poruchu štítné žlázy. Pro zdravé a krásné vlasy je tak nutný nejenom příjem vitaminů, ale rovněž i konzultace s kadeřníkem, který nám poradí přípravky vhodné pro naše vlasy. Ty se většinou aplikují přímo na ně.

Doprovázejí-li lámání vlasů i další symptomy, obrátíme se na praktického doktora, který může odhalit další příčiny tohoto stavu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události