Kývání zubů

Viklavost zubů

Jestliže jsou vaše dásně, čelisti i závěsné aparáty zubů v pořádku a nejsou napadeny žádným zánětem, ke kývání zubů by docházet nemělo. Zub je totiž pevně usazen v alveolární jamce, je zafixován vazivovým vláknem a přikryt pevnou růžovou dásní. Kývání se však může objevit při parodontóze, která vzniká hlavně u starších lidí, ale na pozoru by se měli mít i mladší lidé. Jde o zánět fixačního aparátu zubu a postižena je nejprve dáseň a vazivový závěs, později dokonce i kost. Zub tak přestává být kryt, čímž dochází k jeho kývání či dokonce vypadnutí.

V případě parodontózy je nutné rychle jednat a navštívit zubaře, který dezinfikuje dáseň, použije stahovací prostředky a odstraní zubní kámen i plak.

Kýve-li se pouze jeden zub, zatímco ostatní jsou zdravé, na vině je zřejmě osamocený zánět, který pravděpodobně vznikl ze zubního kazu. Vždy je nutné navštívit zubaře, který pomocí rentgenu a vyšetření odhalí příčinu kývání zubu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události