Kulhání

Na vině může být v případě kulhání mnoho onemocnění svalů nebo nervového systému.

Obvykle se objevuje při zlomeninách a vyvrknutých kotnících, neboť bolest při těchto zraněních donutí pacienta kulhat, a tím ochraňovat před pohybem a zátěží nemocnou nohu. Při došlapování či dalším pohybu postižené končetiny by se navíc bolest stupňovala. Vždy je nutné odhalit příčinu bolesti, v případě bolestivých kloubů to může být například tekutina v kloubu či úraz.

Kulhání se vyskytuje také při obrně, a to hlavně té částečné při paréze dolní končetiny. S nohou nelze pohybovat a postižený jedinec ji tak „tahá za sebou“. Závěrem lze poznamenat, že pokud je kulhání dlouhotrvající a vyskytuje se spolu s dalšími příznaky, je nutné navštívit doktora, který může vyloučit vážná onemocnění.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události