Krvácení z dásní

Pokud se při jídle nebo čištění zubů objeví krev, signalizuje je to zánět dásní. Nemusí se jednat již o paradontózu, při níž je postihnut i závěsný aparát zubu, avšak zánět dásní má k tomuto onemocnění již nakročeno. Vyvolávají ho bakterie v zubním plaku, za který může nedostatečná hygiena ústní dutiny. Plak se pak nejčastěji objevuje na krčku zubu, kde může napadnout i závěsný aparát zubu, a tak vznikne parodontóza. Nejlepší prevencí je pořádně čištění zubů, ideálně jemným kartáčkem, pomoci může i vyplachování zklidňující bylinnou ústní vodou.

V případě, že se u vás krvácení z dásní vyskytlo již poněkolikáté, se ihned objednejte k zubaři, s jehož pomocí můžete zánět dásní vyléčit v začátečním stadiu. Zubní lékař navíc odhalí příčinu vzniku zánětu, což bývají zubní kazy, plaky či kameny, a odstraní je. Tím zanikne rovněž ideální prostředí pro tvorbu zánětu.

Dodržováním zásad hygieny ústní dutiny předejdete usazování zubního plaku, čímž snížíte riziko vzniku zánětu dásní.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události