Krvácení do kloubů

V běžném stavu se v kloubní dutině nachází synoviální tekutina, která má na starosti vyživování chrupavky. Pokud je kloub mechanicky či jinak poškozen, jako například zánětem, objem tekutiny se zvětšuje a může v sobě obsahovat i krev, takže získá načervenalou barvu, nebo hnis, pak je synoviální tekutina nažloutlá či mléčná. Právě proto je při poranění a otoku kloubu důležité udělat punkci. Díky ní se pacientovi uleví od bolesti, a lékař tak navíc zjistí, zda obsahuje synoviální tekutina další příměsi. Určení diagnózy je pak přesnější a revmatolog či ortoped může navrhnout účinné řešení.

Krvácení do kloubu v některých případech způsobuje i hemofilie neboli vrozená zvýšená krvácivost kvůli poruše koagulačního faktoru. Nejvíce postihuje lokty a kolena.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události