Křeče v břiše

Křeče v břiše mívají velmi subjektivní charakter a pro každého tak mohou znamenat něco jiného. Pro odhalení příčin je však popis křečí, jako bolesti tupé, svíravé, přicházející ve vlnách, stále apod., velmi zásadní.

Na vině mohou být orgány nejen trávicí soustavy, ale také vylučovací či pohlavní soustavy. Jestliže se vyskytly pouze jednou, není třeba se znepokojovat nebo vyhledávat lékaře, neboť šlo zřejmě o podráždění trávicí trubice, což se spraví samo.

Velmi často se křeče v břiše objevují při průjmu, zácpě nebo nadýmání. To lze řešit přípravky z lékárny, ale pokud nezaberou, je vhodné obrátit se na praktického doktora. V případě, že se problémy často opakují, vám doporučujeme navštívit gastroenterologa.

Ženy mohou břišní křeče pociťovat také během silné menstruace, které pomohou utišit volně prodejné léky či teplo, pomoci mohou také bylinkové čaje. Pokud se bolesti dostavují často, doporučujeme se svěřit ženskému lékaři.

Břišní koliku pak lze charakterizovat jako úpornou, svíravou či bodavě-svíravou bolest, jež přichází ve vlnách a obvykle trvá několik minut, stejně jako úleva. Koliku může vyvolat překážka v žlučníku, střevech či ledvinách, kterou se snaží náš organismus překonat právě stahy. Jestliže úleva stále nepřichází, je nutné navštívit pohotovost, kde nám lékaři předepíší tlumivé spasmolytikum a doporučí, jak postupovat.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Břišní křeče mohou signalizovat také otravu houbami, rostlinami či chemikáliemi.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1Sylhan29. 12. 2018 20:53:51
Křeče v břiše jsem mívala po požití mléka z krabice. Trvalo mi necelých deset let, než jsem vysledovala, že to způsobuje mléko. Nevadí mi sýry, tvaroh, jogurt, šlehačka, žádné mléčné výrobky. Známá měla také křeče v břiše, při laparoskopii jí zjistili srůsty na střevě, které odstranili, křeče se však objevily znovu. Vyřadila z jídelníčku "krabicové" mléko a bylo po křečích.

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události