Jemné pokašlávání

Za jemné pokašlávání může mnoho příčin, v dětství jde například o tikovou poruchu. Tik charakterizujeme jako bezděčný pohyb, jenž se vyskytuje pravidelně a je zaměřen na specifickou tělesnou část. V noci se většinou neobjevuje. Při vyvinutí značného úsilí je můžeme trochu potlačit, avšak při silných emocích, nervozitě či rozrušení se naopak projeví naplno. Velmi často se objevuje tik očního víčka, avšak u dětí může jít i o jemné pokašlávání. Nebojte se proto obrátit na lékaře, jenž může příčinu odhalit.

Jemné pokašlávání u dospělých pak vyvolává především kouření, neboť alteruje funkce řasinek na epitelu, který má odstraňovat hlen a nečistoty. Při jemném pokašlávání způsobené kouřením se mohou objevovat i hlenové příměsi.

Toto pokašlávání však může také signalizovat rakovinu plic a posléze se kašel zhoršuje. Jestliže se ve sputu navíc objeví krev, je nutné okamžitě vyhledat lékaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události