Horké končetiny

Termoregulace je vždy záležitostí zcela individuální, a tak zatímco někdo může mít suché a teplé ruce, někdo jiný je má naopak studené a lehce zpocené, avšak teplotu našich končetin zpravidla vůbec nevnímáme. Existuje více příčin, které způsobují horké ruce či jejich nadměrné pocení, stejně jako tzv. sálání rukou. Spojitost nalezneme se špatnou lymfatickou drenáží, při které se objevují rovněž otoky, ale rovněž i s nedostatkem pohybu. Krev pak můžeme v končetinách rozproudit speciálními cviky.

U někoho mohou horké ruce signalizovat i příliš vysoký obsah soli v potravě, a proto je nutné z jídelníčku určité množství soli eliminovat. Jestliže pociťujeme horké nohy či pálivá chodidla, a to obzvláště večer, není důvod se znepokojovat. Značí akorát velkou únavu, kterou způsobilo dlouhé stání či chůze během dne. Jestliže se však u nás horké nohy objeví i v klidu, může být porušena cévní soustava, nebo našemu tělu chybí dostatek vitaminů. Neobvyklé rozložení tepla signalizuje hormonální poruchu či jde o vedlejší účinky některých léků.

Závěrem lze poznamenat, že pokud pociťujete výše uvedené příznaky i v klidu či po masáži, doporučujeme vám vyhledat lékaře. Ten dokáže na základě vyšetření určit přesnou příčinu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

5
1avosah@seznam.cz30. 8. 2016 10:25:36
Dobrý den, horké ruce mám převážně v noci a proto nemůžu spát. Nesolím skoro vůbec, a pohybu mám na rozdávání. Hormony užívat taky nesmím, proto mám dojem, že mám trvalé návaly. Může mi někdo poradit? Děkuji
0
2maja8. 1. 2017 23:21:52
zdravím Vás avosah. Zkuste se méně zabývat horkým. Zkuste se ho zbavit během dne...přiložením rukou na chladné...ach jo, to se blbě vysvětluje


35
3Pavla8. 3. 2017 22:29:52
Dobry den uz delsi dobu me traspi horke chodidla hlavne v noci ze nemuze spat musim si je chladit ve studene vode nekdy i 5 krat za vecer..cimj to muze byt? dekuji
2
4Petr20. 7. 2020 18:14:49
Dobrý den, chtěl bych dodat k informacím výše napsaným, že příčinou pocitu horkosti nohou mohou být také boty samotné. Pro termoregulaci jsou co se týče především ochlazování důležité tyto části těla: hlava, ruce a chodidla. Chodidla tak často trpí pocitem horka pokud jsou dlouhodobě uvězněna v botech. Doporučuji vyzkoušet bosou chůzi nebo zvážit lépe větranou obuv.

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události