Hnisavý poševní výtok

Pokud se u vás objeví hnisavý výtok s nepříjemným zápachem, je třeba ihned vyhledat vašeho ženského lékaře. Ve většině případů za něj může změněná mikroflóra v pochvě, za což mohou především záněty. Objevit se může také svědění či bolesti. V poslední době se poměrně rozšířila nemoc trichomoniáza, kterou vyvolává prvok bičenka poševní. Zatímco u mužů se tato pohlavně přenosná choroba skoro vůbec neprojevuje, ženy jsou postiženy hnisavým a často svědivým výtokem. Právě takto ženy často odhalí nevěru svého partnera, neboť trichomoniáza se přenáší v 99 % právě

pohlavním stykem. Nemocná by se měla okamžitě obrátit na svého gynekologa, který po vyšetření doporučí oběma partnerům vhodnou léčbu, nejčastěji v podobě tablet. Součástí léčby je i naprostá sexuální abstinence.

Za hnisavý výtok nazelenalé barvy může také zánět děložního čípku, ale i běžná kvasinková infekce, kterou lze léčit volně prodejným krémem Canesten. I přesto, že je žena téměř přesvědčená, že trpí kvasinkami, je nutné kvůli případné trichomoniáze či zánětu děložního čípku navštívit co nejdříve ženského lékaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události