Hladký jazyk

Atrofický jazyk, vyhlazený jazyk

Za hladký povrch jazyka může atrofie jazykových papil neboli výběžků, jež se běžně na jazyku vyskytují. V celé dutině ústní i na jazyku se pak projevuje řada onemocnění, a to nejen choroby dutiny ústní, ale také vážné systémové poruchy. Pokud vás trápí jaterní cirhóza, budete mít kromě hladkého jazyka také sytě červené rty a žloutenku, která však může znamenat i jiné choroby. Cirhóza je dlouhodobá nemoc, při které jsou její pacienti pravidelně pod lékařským dohledem.

Vyhlazení jazykových výběžků může být dáno také poškozením inervace, což znamená poruchu nervového systému. Ačkoliv nejde o akutní stav, doporučujeme vám se v co nejbližší době obrátit na lékaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události