Deformované nehty

Mezi nejčastější příčiny nehtových onemocnění a deformace patří onychomykóza, plísňové onemocnění. Vyskytuje se především na nehtech u nohou, ale objevit ji můžeme i na rukou. Poznáme ji podle žlutě zbarveného nehtu, jenž se snadno zprohýbá. Kromě toho, že tato nemoc není příliš estetická, způsobuje postiženému také intenzivní bolesti a omezuje jej v chůzi. Navštivte svého kožního lékaře, který vám poradí, jak plíseň léčit. K tomu je nutné pravidelně dezinfikovat obuv a používat jen dostatečně prodyšnou obuv i ponožky.

Obdobné příznaky se vyskytují také u lupénky, k tomu jsou navíc nehty ďolíčkované a vypadají, jako by byly propíchány jehlou. Jejich barva je žlutá až hnědá. Nedostatek vitaminů a minerálů, stejně jako další onemocnění se mohou rovněž na nehtech podepsat. Promáčknuté nehty s vyvýšenými okraji, tzv. lžičkovité, jež se snadnou lámou a třepí, způsobuje nedostatek železa. Obdobně nehty vypadají i při lichen planus či tyreotoxikóze neboli zvýšené funkci štítné žlázy.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události