Citlivé zuby

Zvýšená citlivost zubů, zvýšeně citlivé zuby

Jestliže jsou vaše zuby náhle citlivější, signalizuje to průběh nějakého patologického procesu v ústní dutině. Na vině je často nedostatečná či zanedbaná hygiena ústní dutiny. Citlivost zubů poznáte i podle vzniku bolesti na vnější podněty. Postiženého mohou omezovat v běžném životě, a proto je nutné navštívit zubního lékaře co nejdříve.

Se zvýšenou citlivostí je spojeno také obnažování krčků zubů, při kterém dochází k ustupování dásní kvůli parodontitidě apod. V blízkosti zubních krčků jsou nervová zakončení, a proto se jejich obnažení projevuje intenzivní bolestí. Tu způsobují hlavně studené, či naopak teplé podněty. Vyvolávat ji může také kontakt se zubním kartáčkem, což může vést k zanedbání hygieny, čímž se pacient dostává do bludného kruhu. Pokud se zvýšená citlivost projeví u jednoho či pár zubů, je na vině zřejmě zubní kaz. Ten vám pomůže vyřešit váš zubní lékař.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události