Chrápání

Ronchopatie

Chrápání není nijak vážné či nebezpečné, zato však nepříjemné, a to ani ne tak pro postiženého jedince, jako pro jeho okolí. Zapříčiňuje ho vibrace vzduchového sloupce během spánku a většinou se týká především starších osob. Častěji postihuje muže než ženy, byť ani u nich nemusí být chrápání výjimkou.

Vibrace vzduchu vznikají při dýchací obstrukci, což mohou být nosní polypy, ale také rýma či krční anatomické anomálie. Chrápání může způsobovat nespavost jak postiženého, tak především jeho okolí. Spánek bývá také přerušovaný a nekvalitní, což může vést k únavě a nízké koncentraci v následujícím dni. Při chrápání není nutné vyhledat doktora.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události