Bolestivá poluce

Bolestivý noční výron semene

Za bolestivou poluci může prostata (předstojná žláza), respektive její zánět, který se nazývá prostatitida. Na rozdíl od jiných chorob nejde o vážnou nemoc, pro muže je však bolestivá poluce velmi nepříjemná. Poluci lze definovat jako samovolný výron semene mimo pohlavní styk. Na vině je u zánětu prostaty především bakteriální infekce močové trubice a močového měchýře, ale také kapavka, kterou mohou onemocnět především sexuálně velmi aktivní muži.

Prostatitidu rozpoznáme podle bolesti v rozkroku, jež má tupý charakter, ale také bolestivým močením, polucí a ejakulací. Objevit se může rovněž bolest či tlak v močovém měchýři. Po ejakulaci se cítí muž velmi unaven a pociťuje bolest, často se objevuje také horečka či malátnost. Bolest navíc zvyšuje nitrobřišní tlak při kašli či defekaci. Pokud trpíte výše uvedenými příznaky, okamžitě vyhledejte urologa, který vás dokáže poměrně jednoduše zbavit této nepříjemné a bolestivé choroby. Prostatitida se léčí antibiotiky, teplými obklady a klidem na lůžku.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události