Bolest vyzařující do uší

Bolest vystřelující do uší pochází z četných okolních struktur jako krčních mandlí, jež jsou kvůli jiné chorobě zduřelé a bolestivé, či krčních míšních kořenů. Ty se vyskytují ve štěrbinách mezi obratlovými těly, a pokud jsou obratle špatně postavené, může být míšní kořen utlačován. Bolest lze charakterizovat také jako vystřelující, neboť je-li na nerv tlačeno i v průběhu, bude se to projevovat při jeho větvení.

Na vině může být také poškozený hlavový trojklaný nerv, jenž zásobuje obličej, čelisti i horní krk. Neuropatické bolesti vystřelující do ucha jsou pak prudké a bez očividné příčiny.

Jestliže pacienta bolí ucho samotné, jde pravděpodobně o zánět středního ucha, se kterým je nejlepší vypravit se k lékaři. K doktorovi vás doženou i neuropatické bolesti, jež umí být velmi intenzivní. Váš praktik určí diagnózu podle uvedených příznaků a poslat vás může i za neurologem.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události