Bolest vyzařující do třísla

Ani bolesti třísla není radno podceňovat, protože se může objevit tříselná kýla (po zátěži, ale i bez ní). Bolest může vyvolat také kyčelní kloub napadený artrotickou změnou, stejně jako orgány břišní dutiny. Jestliže lze bolest vyzařující do třísla charakterizovat jako prudkou a náhlou, jde o tzv. náhlou příhodu břišní, vyvolanou zánětem břišního orgánu či slepého střeva, respektive jeho červovitého výběžku. Je potřeba co nejdříve vyhledat lékaře. V případě, že se kvůli bolesti nemůže pacient ani hýbat, volejte okamžitě záchrannou službu. Tyto akutní záněty lékaři řeší ihned, často i prostřednictvím chirurgického zákroku.

Při tříselné kýle nastává výhřez břišního obsahu, většinou to bývá střevní klička, do tříselného kanálu. Jím procházely v rámci embryonálního období například varlata. Ke kýle většinou dochází při fyzické zátěži, neboť na stěnu břicha je vyvíjen tlak. Poznáte ji podle bulky v třísle, ale v některých případech bývá místo pouze zarudlé a bolestivé. I v případě tříselné kýly je potřeba navštívit lékaře, neboť hrozí zánět a následné odumření uskřinutých částí střeva, což může vyvolat rozsáhlé komplikace.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události