Bolest vyzařující do předloktí

Za bolesti končetin může ve většině případů pohybový aparát, ať už jde o klouby, okolní svaly či šlachy. V současné době je velmi častým onemocněním tzv. tenisový loket, který poznáme podle bolesti loketního kloubu, která vyzařuje do předloktí. Tato choroba nesouvisí však jen s tenisem, při kterém je loket zatěžován, ale stále více je spojena s dlouhodobou prací na počítači, u které si lidé opírají loket o příliš tvrdou podložku. Při bolesti loketního kloubu mohou být na vině také artrotické změny kloubní chrupavky, kvůli kterým po sobě chrupavky málo kloužou, čímž je vyvoláno tření a následně i bolest. Pokud za bolesti mohou namožené či unavené svaly, samy do pár dní zmizí.

Utlačen či poškozen bývá také v některých případech nerv předloktí. V tom případě je snížena citlivost zápěstí i ruky či nastává porucha hybnosti. U bolestí svalového či kloubního původu není nutné vždy vyhledávat lékaře, pomohou nám studené obklady, masti či tablety tlumící bolest. Pokud však trvají déle, a to zvlášť v klidovém režimu, při němž nejsou praktikovány pohybové aktivity, je vhodné navštívit praktického doktora. V případě podezření na neuropatii, projevující se sníženou citlivostí či omezenou motorikou, kontaktuje lékaře v co nejkratší možné době.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události