Bolest vyzařující do krku

Typické bolesti krku objevující se při polykání či mluvení způsobují záněty horních dýchacích cest. Jiného původu jsou neuralgické, vystřelující bolesti krku, při kterém je nemocný pouze nerv. Tak se objevuje bolest v místech, která postižena nejsou, utlačen či poškozen je naopak nerv ve svém průběhu. Ačkoliv se mohou tyto bolesti objevovat také při polykání, že jsou neuralgického původu, poznáme podle intenzivnější bolesti, která není ohraničena, jako je tomu v případě bolesti krčních mandlí. Neuralgickou bolest krku způsobuje utlačený nerv v krční páteři, případně poškození míšního kořene, či hlavový nerv inervující krční oblast.

V případě, že se bolest objeví náhle a vychází spíše z hrudníku, vyhledejte lékaře, neboť může jít o srdeční infarkt. Vystřelující bolesti mají celou řadu různých příčin, a to od bezvýznamné svalové únavy přes natažení svalu až po vážné neuralgické choroby. Při určování závažnosti nemoci hraje roli především trvání, intenzita i místo výskytu bolestí. Jestliže se náhlé bolesti objevují opakovaně, obraťte se na svého praktického doktora.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1Faflová29. 5. 2021 8:58:45
Trpím občasně prudkou bolestí na levé straně krku, Bolest je až nesnesitelná, nastane náhle vsedě nebo ve stoje ( vleže ne) přetrvává jednu až dvě minuty a náhle přestane. Trpím tím několik už asi 10 let, frekvence a trvání polesti se zvyšují, od původního měsíce nyní asi jednou týdně. Mám obau, že by to mohlo být od srdce, mám dojem, že jsem někdy něco takového četla. Děkuji za posouzení a radu, Faflová,

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události