Bolest vyzařující do dolní čelisti

Bolesti v této oblasti jsou nejen pro postižené jedince, ale i pro lékaře často velkou záhadou. Objevují se totiž při skusu, ale i otevření čelisti, či naopak v klidu. V některých případech jsou na vině zuby uložené v kostním lůžku, neboť zánět se šíří kořenem až do kosti dolní čelisti. Jestliže se bolest objevuje při otvírání nebo zavírání úst, jde patrně o zánět kloubu čelisti. Ten nelze příliš dobře léčit, pomáhají jen teplé obklady, klid či analgetika na tišení bolesti, která postupem času sama vymizí. Zatínání či skřípání zubů ve spánku zánět ještě zhoršuje.

Na vině může být také zánět trojklaného nervu, přičemž bolesti jím vyvolané jsou v podstatě falešné. Objevují se totiž v dolní čelisti, ačkoliv postižen je jen nerv. Léčí se antibiotiky i chirurgickým zákrokem a bolesti jsou tlumeny. V případě bolestí dolní čelisti navštivte nejprve svého zubaře. Ten by ji měl, stejně jako zuby zrentgenovat. Výsledek rentgenu pak pomůže odhalit příčinu bolesti.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události