Bolest v podbřišku

Bolení v tomto místě zažívají především ženy, a to v době menstruace či před jejím začátkem, více viz článek Menstruační bolest. Pokud se bolest objevuje hlavně na pravé straně podbřišku a šíří se směrem vlevo či nahoru pod žeberní oblouk, máte akutní zánět slepého střeva. Okamžitě zavolejte záchrannou službu, která vás zaveze do nemocnice, v níž vám slepé střevo odoperují.

Některé konečníkové choroby mohou bolest rovněž vystřelovat hlouběji do podbřišku. Bolestí v tomto místě se také projevují onemocnění slinivky břišní, hlavně její akutní záněty, a žlučníkové choroby – záněty, biliární kolika či žlučníkové kameny. Pokud trpíte bolestí v boku s vyzařováním do třísla, je na vině ledvinová kolika. Tyto choroby je ve většině případů potřeba léčit v nemocnici za pomoci nitrožilně aplikovaných či v infuzích podávaných analgetik a léků tišící křeče.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1Jan27. 4. 2017 8:34:49
Mám rok po akutním zánětu tlustého střeva a stále mamobcasne bolesti v levém podbřišku něco jo o pocit kila o co se může asi jednat

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události