Bolest při močení

Bolestivé močení

Dysurie neboli bolest při močení se objevuje při zánětu močových cest (močového měchýře a trubice) či při ženských gynekologických obtížích, jako jsou záněty zevních rodidel a pochvy, jež močení dráždí. Většinou se bolest objevuje spolu s výtokem a svěděním. Tyto záněty mohou být enterobakteriové či chlamydiové, které se přenášejí pohlavním stykem. Léčí se antibiotiky, jež nasadí váš gynekolog či doktor na dermatovenerologické klinice.

Zánět močového měchýře se projevuje pálivou bolestí při močení, nezřídka také únikem moči během noci. Na zánět se nasazují ve většině případů antibiotika (kotrimoxazoleim, nitrofurantoin nebo trimetroprim), pokud je však onemocnění virového původu (adenoviry), antibiotika užívána nejsou. Stejně jako při zánětu močové trubice je vhodné pít urologické čaje a dodržovat pravidelný pitný režim. Na tyto záněty jsou kvůli kratší močové trubici citlivější ženy, jež lehce prochladnou.

Ačkoliv tyto choroby nejsou závažné, není radno je brát na lehkou váhu, neboť se mohou často vracet. Vyhledejte proto svého praktického lékaře a poraďte se s ním o dalším postupu.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události