Bolest při menstruaci

Menstruační bolest, dysmenorea

Více než každou druhou ženu trápí bolesti při menstruaci či v krátké době před jejím nástupem (menstruační syndrom). Všechny ženy se totiž musí vyrovnat s hormonálními změnami v průběhu cyklu. Na začátku menstruace se většinou objevují křeče v podbřišku, které jsou způsobeny děložními stahy. Děloha je zároveň špatně prokrvována. Bolesti mohou trvat i v řádu několika hodin nebo se objevují nárazově či ve vlnách. Utišit je lze pomocí analgetik jako brufen, teplými obklady na břiše, a to i ve formě lahve s horkou vodou či elektrické dečky, relaxací či heřmánkovým čajem nebo i dalšími bylinkami. 

Při velmi intenzivních bolestech při menstruaci, které mohou dokonce vést až ke ztrátě vědomí, lze uvažovat o hormonální antikoncepci, která mimo jiné upravuje menstruační cyklus a tiší bolesti.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události