Bolest kolem pupku

Bolest kolem pupíku

Za bolest břicha může velká řada příčin, a to od těch v podstatě „banálních“, jako jsou větry, přes záněty až po velmi vážné nemoci. Věnovat jim pozornost je potřeba obzvláště v případě dětí, které často nedovedou samy říct, kde a jak se přesně bolest objevuje, a jejich rodiče tak nemohou posoudit závažnost bolesti břicha. V případě, že se spolu s bolestí objeví u dětí i teploty, průjem, zvracení či bledost, doporučujeme navštívit praktického doktora.

U závažnosti bolesti břicha dospělých pacientů hraje významnou roli především to, jak dlouho bolesti trvají a jak jsou intenzivní. Často bývá příčinou zánět slepého střeva či pupeční kýla, která nemusí být nijak viditelná. U pacientů, jež mají za sebou operaci v oblasti pupku, jako například císařský řez či právě operaci slepého střeva, můžou bolest způsobovat srůsty či komplikace předešlého chirurgického zákroku. V povrchové vrstvě v oblasti břicha se rovněž může hromadit krev, jež se kvůli přetížení jater nedostane do portální žíly. Povrchové žíly vystoupí na povrch a ukazují na nadměrné zatěžování jater, například z důvodu alkoholismu.

Pokud nás bolesti břicha trápí již nějakou dobu a jsou intenzivní, nebojme se obrátit na lékaře. Jedině tak si můžeme být jisti, že nejde o nic vážného.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události