Bolest kloubů

Artralgie

Existuje velké množství možných příčin bolesti kloubu a určující bývá právě charakter bolesti. Je důležité znát odpovědi na otázky, zda se bolest objevovala postupně či náhle, jestli je závislá na pohybu, zda bolest nastala po úraze či jestli ji doprovázejí i další příznaky. Příčinu vzniku bolesti nejlépe odhalí lékař, který může použít i řadu vyšetření, jako je rentgen, krevní testy, punkce kloubu a další.

S pomocí lékaře lze bolest kloubu přesně diagnostikovat a určit také její příčinu. Největšími kloubními bolestmi se projevuje dna, což je metabolické onemocnění. Bolest se objevuje v kloubu mezi zánartní kůstkou a palcem u nohy a je doprovázena oteklostí či zarudnutím, a to obzvláště po ránu.

Dnu lze léčit farmaky. S bolestí kloubů jsou však také spojeny nejrůznější infekce, degenerativní onemocnění (například artróza) či zánětlivá onemocnění, jako je revmatoidní artritida. Stanovení léčby je vždy závislé na příčině bolesti.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události