Bolest břicha

Břišní bolesti představují velmi rozsáhlý obor, a proto je popsat v krátkosti není dost dobře možné. Přesto lze bolesti břicha rozdělit do 3 skupin. Tupá viscerální (orgánová) bolest vychází ze střední čáry břicha. Nejde ani tak o anatomické uspořádání orgánů, jako spíš o vývojové hledisko, takže bolest pod okrajem hrudní kosti a mezi pupkem znamená žaludek, dvanáctník a také tenké střevo. V oblasti pupku jde o slepé střevo a mezi střední čárou a podbřiškem odpovídají body vzestupnému, příčnému a sestupnému tračníku.

Tupá bolest většinou charakterizuje porušení výstelky trávicí trubice a toto onemocnění není většinou natolik závažné. Způsobit ho mohou mikroorganismy, vřed či porušení tvrdou stravou.Bolesti břicha se také mohou objevit kvůli vysoké koncentraci plynů ve střevě a dalším faktorům.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1dragan23329. 1. 2016 14:33:35
Dobry den.
Minuly tyzden v nedelu 17.1.2016 som rano zvracal.Potom cely den nic az na vecer,kedy som zacal zvracat 1-2 krat za hodinu,nepretrzite az do stredy 20.1.2016.Potom to preslo.Ide o to,ze od vtedy mam stale bolesti v oblasti zaludka,ktore vystreluju az pod lopatky chrbatu.Brucho mam mierne nafuknute a na dotyk bolestive v oblasti zaludka.Pocas zvracania mi bolo robene,Ekg,sono,odber krvy a rontgen.Nic sa nezistilo.Mozete mi prosim Vas poradit,co mi moze sposobovat tie bolesti?

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události