Bílý poševní výtok

Hrudkovitý výtok, tvarohový výtok

To, že se bílý výtok objeví, nemusí znamenat, že je něco v nepořádku, u dospívajících dívek se objevuje často a je zcela běžný. Intenzita kolísá dle menstruačního cyklu. Pokud jej nedoprovází pálení, svědění či konzistence nepřipomíná tvaroh, stačí dodržovat zásady správné hygieny a není nutné vyhledat lékaře.

Jestliže má výtok jinou barvu a je například žlutý či zelený, doporučujeme vám navštívit ženského lékaře, stejně jako pokud ho doprovázejí bolesti břicha, pálení, svědění či zápach (například jako po rybách).

Ve většině případů je léčba poměrně jednoduchá, vyzkoušet mohou ženy i přípravky pro intimní hygienu, po kterých by měly problémy samy vymizet. Pokud ne, navštivte lékaře.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události