Alkoholové okénko

Palimpsety, alkoholová amnézie, alkoholové okno

Výpadek paměti nebo amnézie způsobená alkoholem. Jedinec zapomíná především na dobu při či po konzumaci alkoholu. Alkoholové okénko se může objevit i u lidí, kteří na alkoholu závislí nejsou, ale v krátkém časovém úseku vypijí vyšší množství alkoholických nápojů. Zároveň to může být příznak pokročilého stupně alkoholismu či častého a nadměrného pití u jedince, u něhož se zatím závislost nerozvinula.

Alkoholika poznáme poměrně snadno, hlavně členy rodiny. Alkoholová okna pak znamenají větší náchylnost mozku na poruchy zapříčiněné alkoholem, jako je alkoholová epilepsie, demence či Korsakova psychóza. Nejen proto je třeba skoncovat s pitím alkoholu, a to buď za pomoci odborníků, nebo sám. Při boji se závislostí na alkoholu pomůže odborná pomoc psychologa, odvykací kúra, nový žebříček hodnot, kdy u alkoholika bylo doposud na prvním místě pití, zapojení se do společnosti a další.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události