Vypadávání předmětů z rukou

Pokud dochází k častému vypadnutí daného předmětu z ruky, bývá na vině neurologická porucha. Ne ve všech případech je nutné se znepokojovat, ale pokud doprovází vypadávání předmětu i mravenčení či brnění a obtíže způsobuje i jemná práce, je potřeba co nejdříve vyhledat neurologa.

Na vině může být paréza ruky či celé horní končetiny, což může signalizovat začátek mozkomíšní roztroušené sklerózy. Objevit se může i porucha zraku, mravenčení a brnění či závratě spojené s nystagmem. Vypadávání předmětů může mít na svědomí i počáteční stadium amyotrofické laterální sklerózy, což je vážné onemocnění, jehož prognóza bývá beznadějná.

Problém se vyskytuje v případě myopatických syndromů, nelze-li předmět vůbec uchopit, jde o neocerebellární syndrom (mozeček je poškozen vinou traumatu, nádorem a krvácením, u dětí také zánětem). Pohyb pak bývá přestřelen a nesprávně odměřen.

Na vině může být mnoho onemocnění, a proto je nutné v případě vypadávání předmětů i dalších příznaků navštívit neurologa. I v tomto případě platí, že při včasné diagnóze bývá léčba úspěšnější.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události