Peyronieho choroba

Jedná se o dysplazii ( tj. poruchu vývoje ) obalů kavernózních těles, která vede ke ztluštění a kontrakturám facie podobně jako při onemocnění Dupuytrenovou kontrakturou.

Kapitoly

Příčiny / rizikové faktory

Příčina onemocnění Peyronieho chorobou není známa. Onemocnění se vyskytuje u dospělých mužů.

Chorobopis

Kontraktury fascie obvykle vedou k deviacím penisu ( tj. k odchylování penisu ) na postiženou stranu v průběhu erekce, občas způsobují bolestivou erekci a brání pohlavnímu styku. Později se fibrotizační proces ( tj. zvazivovatění ) může rozšířit do kavernózních těles a může způsobit poruchu náplně těles v periferní části. 

Rozpoznání / vyšetření

Stanovení diagnózy onemocnění Peyronieho chorobou je možné již na základě klinického vyšetření.

Léčba

Léčení onemocnění Peyronieho chorobou není standardní a výsledek se nedá dopředu odhadnout. Úprava lokálního nálezu může být i spontánní v průběhu řady měsíců. Chirurgická úprava s vytětím postiženého vaziva a s jeho náhradou může být buď úspěšná, nebo naopak může vést k dalšímu jizvení, a tím ke zhoršování lokálního postižení. Postižení penisu, které se nemanifestuje klinickými příznaky, nevyžaduje bezprostředně žádnou léčbu. Lokální injekce vysoce účinných hormonů – kortikosteroidů – mohou být účinné, avšak podávání těchto léků ústy účinné není. Také místní léčba ultrazvukem může přinést pacientovi úlevu.

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

0
1Bulik20. 1. 2017 15:51:14
existuje prosim i pyeroneho nemoc, ale od narozeni? ve vsech clancich pisou, ze je to az po urazu..

a zde se pise, ze pokud se to operuje, penis se muze skratit az o 3 cm!! je to pravda? a vzdy to plati? cetl jsem tady http://www.zvetsenipenisu.co/zakriveni-penisu/

Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události