Bulka na víčku

Jestliže jste na svém víčku objevili červenou a bolestivou bulku, která navíc způsobuje i otok okolních obličejových částí, trápí vás pravděpodobně ječné zrno neboli hordeolum. Ječné zrno je hnisavý zánět žlázky víčka, jehož příčinou je bakterie stafylokok. Hnis si sami nezkoušejte vymačkat, raději počkejte, dokud ječné zrno praskne a hnis vyteče sám, přičemž někdy ani k prasknutí nedojde. Víčko se následně zahojí.

Rychlejšímu průběhu napomůžete horkými obklady nebo můžete navštívit lékaře. Ten hordeolum nařízne a po vytečení hnisu použije antibiotickou mast. Objevit se může také chalazion neboli vlčí zrno, které se projevuje otokem, zarudlostí a bolestí. Na vnitřní straně víčka prosvítá bílá bulka, již lze chirurgicky odstranit.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události