Bolesti vyzařující do prstů

Tyto bolesti znamenají dráždění nervových kořenů vystupujících z míchy, přičemž na vině bývá útlak vyhřezlou meziobratlovou ploténkou − v oblasti dolní bederní páteře pak bolest vyzařuje do prstů u nohou, zatímco v oblasti krční páteře bolest vyzařuje až do konečků prstů u rukou.

Léčba

Tato choroba není v podstatě vyléčitelná, ale pravidelnou rehabilitací a domácím cvičením lze degenerativní proces alespoň zpomalit, či dokonce zastavit. Při velmi silných bolestech podáváme analgetika, jako Ibalgin s účinnou látkou ibuprofen či silnější Tramal s látkou tramadol. V některých případech může pomoci také neurochirurgická operace, ale doživotní řešení nelze zaručit.

Neuropatie

Při postižení jednoho nervu končetiny mluvíme o neuropatii, při postižení více nervů pak o polyneuropatii, přičemž obě tato onemocnění mohou zapříčiňovat bolest vyzařující do prstů.

Spojována bývá s komplikovanou cukrovkou či nemocemi postihující nervy, jako je polyradikuloneuritida, alkoholismus či otrava toxickými látkami, a postihuje zápěstí i konečky prstů. Pokud pociťujete nepříjemné mravenčení a brnění, máte zřejmě syndrom karpálního tunelu, který vznikne přetížením a útlakem zápěstního nervu. Tato choroba se objevuje především v souvislosti s prací na počítači. Řešením bývá chirurgický zákrok. U všech uvedených chorob se může vyskytnout také porucha hybnosti.

Angina pectoris

Bolest vyzařující do prstů bývá také příznakem anginy pectoris a infarktu myokardu, jež jsou doprovázeny i bolestí na hrudi, která vystřeluje do ramene a levé končetiny. Těmto chorobám může předcházet velká fyzická zátěž.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.

5
1Petr13. 5. 2016 15:20:10
Jsem po operaci plotenky. Mam vystrelujici bolesti v prstu nohy a bolesti prstu nohy. Muze byt na vine byvale utlaceni nervu ktere vedlo az ke znehybneni prave nohy ?
17
2Han1bed@seznamcz. 21. 9. 2017 20:18:39
Prosím hrozně mě bolí nohy prsty u nohou a paty nejvíc po ránu je to strašná bolest moc děkuji za odpověďKomentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události