Bolest při pohlavním styku

Bolestivý sex, dyspareunie

Při pohlavním sexu se mohou objevit bolesti, jejichž příčin může být celá řada. Nejčastěji bolí pochva kvůli nadměrnému tření při malé lubrikaci nebo se objevuje břišní bolest bodavého charakteru. Tření je nejběžnějším důvodem bolesti při sexu. Mezi další příčiny patří neopatrné zavádění, nevyhovující milostná poloha či mechanické poranění stěny pochvy, ke kterému dochází při opakované nárazové souloži. Při dalším tření pak nastává bolest. I proto je nutné pomalé a jemné zavádění (zvláště v případě prvního pohlavního styku a perforace panenské blány) a dostatečná lubrikace.

Kromě toho se bolest při pohlavním styku objevuje také kvůli zánětům či mykózám pochvy, ač přímo s pohlavním stykem nesouvisejí. Bolest má pak charakter pálení či svědění a je pociťována i v jiných okamžicích. Tyto záněty pomůže vyřešit ženský doktor, jenž vám doporučí vhodnou léčbu. Gynekologa je vhodné navštívit i při bolesti podbřišku, která přetrvává i v jiných milostných polohách. V těchto případech se může jednat o záněty orgánů malé pánve.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události