Mžitky před očima

Fosfény

Za mžitky před očima neboli fosfeny může mnoho nejrůznějších příčin, od pouhé únavy a dlouhé práce přes střídání tmy a světla až po oční či mozkové poškození. Vzhledem k tomu, že na vině mohou být banální, ale i velmi vážné příčiny, je nutné vyhledat očaře či neurologa, a to obzvláště v případě, že mžitky doprovází neostré viděni či je pacientovo zorné pole omezené. Lékař provede řadu vyšetření a odhalí příčinu těchto mžitek před očima.

Pokud jimi však trpí migrenózní pacient, není nutné se na lékaře obracet, neboť mžitky jsou součástí tzv. aury, jež se vyskytuje ve spojitosti s migrénou. Při neurologickém vyšetření však nezapomeňte tyto informace lékaři.

Kapitoly

Přesto, že přípravě informací v našich článcích věnujeme maximální pozornost, všechny zde uvedené informace je nutno považovat za informativní. Při silných potížích, nápadných tělesných změnách nebo před užitím léků se bezpodmínečně ptejte svého lékaře nebo lékárníka. Především těhotné ženy a chronicky nemocní si musí před užitím každého léku vyžádat poučení o jeho vhodnosti a bezpečnosti.


Komentujte, hodnoťte, ptejte se!
Přihlašte se pomocí

nebo zadejte své jméno
Odběr novinek

Poradny

Kalkulačky

Poslední události